• Deň otvorených dverí

• Dňa 1. februára 2023 sa na našej škole uskutočnil Deň otvorených dverí.  Približne 200 návštevníkov si vychutnalo atmosféru tohto dňa v priamom prenose.

Študenti a pedagógovia topoľčianskeho gymnázia si pre nich pripravili pestrý program. O tom, že život na našej škole zvonením nekončí, sa žiaci základných škôl presvedčili na vlastné oči.

Každý, kto v tento výnimočný deň k nám zavítal, mal možnosť si prezrieť priestory školy v sprievode našich žiakov. Zároveň sa účastníci Dňa otvorených dverí dozvedeli mnohé podrobnosti o možnostiach štúdia na našom gymnáziu.

Opísať atmosféru tohto dňa nie je možné slovami, jednoducho ju treba zažiť.

Mgr. Ľ. Candráková, PaedDr. N. Peciarová

• ZIGGY SPORT CUP

• ZIGGY SPORT CUP - okresné kolo v hádzanej chlapcov a dievčat sa uskutočnilo 1.2.2023 v Športovej hale v Topoľčanoch.

Chlapci obsadili 2.miesto, dievčatá 1.miesto a postúpili do KK.

Školu reprezentovali:

chlapci: Tobias Guliš VIII.OG, Damián Joščák III.C, Tomáš Bohuš III.C, Timotej Ševčík II.C, Tomáš Krošlák III.A, Tomas Wallenfels VII.OG, Patrik Verbytsky VII.OG, Šimon Kováč VII.OG, Richard Krajčír VII.OG, Daniel Ondrčka VIII.OG, Ivan Galovič III.C, Timotej Šípoš VIII.OG

dievčatá: Lea Dubajová IV.A, Viktória Ducká VIII.OG, Ingrid Tomanová II.A, Lýdia Šefrániková II.OG, Monika Lukačovičová III.D, Ema Gálová III.OG, Daniela Gregušová II.B, Laura Grmanová III.B

Vedúci oboch družstiev - Mgr. Igor Rybanský

• Lyžiarsky kurz – DONOVALY

• V dňoch 23.1. – 27.1.2023 sa uskutočnil 1. turnus lyžiarskeho kurzu pre 1. ročník a III.OG, ktorého sa zúčastnilo 63 žiakov z tried I.C, I.D a III.OG.

Žiaci rozdelení do družstiev 1 - 5 lyžovali v strediskách Nová Hoľa (1-2 družstvo, Záhradište 3-4-5 družstvo). Ubytovanie v penzióne Limba, ku ktorému sme si „vyšľapali“ chodník, aby sme si skrátili cestu.

Pedagogicky zabezpečili: vedúci kurzu - Mgr. M. Pavlík, inštruktori lyžovania – Mgr. K. Bakičová, Mgr. M. Pavliková, PaedDr. P. Mada, Mgr. I. Vičan, pohotovosť od 22.00 do 06.00 zabezpečovala Mgr. Ľ Candráková, lekár MUDr. R. Bercíková.

Snehové podmienky a počasie nám priali a čo je dôležité, domov sme sa vrátili bez zranení.