•                Vyštudoval som sociálnu pedagogiku na Pedagogickej fakulte UMB v Banskej Bystrici. Rád pracujem s deťmi a mládežou a na školu by som rád priniesol, okrem mojich vedomostí, skúseností a pomoci v rámci prevencie, aj pozitívnu energiu, radosť a chuť do života.

Sociálny pedagóg, ako odborný zamestnanec školy, sa primárne zameriava na poskytovanie výchovného poradenstva a prevenciu sociálno-patologických javov na škole. Zabezpečuje pomoc pri riešení výchovných problémov a ťažkostí u žiakov, realizuje prevenciu sociálno-patologických javov u detí a mládeže, poskytuje poradenské služby učiteľom, žiakom a ich zákonným zástupcom.

V školskom prostredí sa zameriava najmä na prevenciu, a to formou aktivít, prednášok, besied, záujmových činností, preventívnych programov a projektov, ktoré sú zamerané na predchádzanie vzniku sociálno-výchovných problémov, akými sú záškoláctvo, šikanovanie, agresívne správanie, delikvencia, patologické hráčstvo, drogová závislosť, fajčenie, alkoholizmus, obchodovanie s ľuďmi a iné.

Vytvára a realizuje plán práce preventívnych aktivít na školský rok, ktorý realizuje prostredníctvom spoločných hodín zameriavaných na výchovu a prosociálne správanie. Pravidelne pracuje so žiakmi napríklad za účelom zlepšenia vzťahov v triede, v škole, ale aj mimo vyučovania, čím prispieva k vytvoreniu lepšej atmosféry v školskom prostredí.

V rámci svojej preventívnej činnosti na škole spolupracuje s Centrom pedagogickopsychologického poradenstva a prevencie (CPPPaP), ÚPSVaR – oddelením sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately, s príslušníkom MsP na prevenciu kriminality, s príslušníkmi KR PZ na prevenciu kriminality a Úradom verejného zdravotníctva.

Občas človek zíde zo správnej cesty pod vplyvom rôznych negatívnych vecí, a preto je dobré mať v škole niekoho, kto Vám podá pomocnú ruku pri hľadaní správnej cesty života. Budem sa snažiť Vám ukázať, že i problémy sa dajú riešiť s ľahkosťou a chladnou hlavou a žiť pritom šťastný život.

Mgr. Juraj Herda

e-mail : Juraj.Herda@gymnaziumtopolcany.sk

Konzultačné hodiny :

• v procese prípravy

Dokumenty na stiahnutie :

• v procese prípravy

Plán práce sociálneho pedagóga na Školský rok 2020/2021 :