• Enviroprojekt 2021

Názov rozvojového projektu: Enviroprojekt 2021

Názov projektu: Environmentálna výchova v exteriéri

Téma: Predchádzanie dôsledkov zmeny klímy – prevencia povodní a sucha

Hlavným cieľom projektu pod názvom „Environmentálna výchova v exteriéri“ v roku 2021 bude revitalizácia školskej záhrady, ktorá sa bude využívať ako exteriérová učebňa prírodovedných predmetov a ako oddychová zóna pre žiakov. Cieľom bude ďalej vytvoriť Environmentálny program školy s dôrazom na trvalo udržateľný rozvoj a predchádzanie dôsledkov zmeny klímy – prevencia povodní a sucha.

Čiastkové ciele pre rok 2021:

• implementovať tému Predchádzanie dôsledkov zmeny klímy – prevencia povodní a sucha  do predmetu Environmentálna výchova a iných prírodovedných predmetov prostredníctvom praktických aktivít v rámci edukačného procesu a ďalších environmentálnych mimo vyučovacích aktivít,
          • revitalizovať školskú záhradu prostredníctvom vytvorenia náučných vegetačných zón k exteriérovému vyučovaniu environmentálnej výchovy, geografie a biológie,
          • vytvoriť edukačný portál environmentálnej výchovy s metodickými a učebnými materiálmi pre žiakov a učiteľov,
          • vytvoriť elektronické metodické a učebné materiály k predmetu Environmentálna výchova.

Environmentálne zámery školy na obdobie rokov 2022 -2024:

• pokračovať v tvorbe nových učebných materiálov, aktualizovať vytvorené materiály z predošlých období,
          • dopĺňať nové učebné materiály na edukačný portál, informovať o environmentálnych podujatiach a pod.,
          • sprístupniť elektronické materiály k predmetu Environmentálna výchova v anglickom jazyku,
          • pokračovať v starostlivosti o školskú záhradu, ďalej vysádzať pôvodné dreviny, lúčne byliny, ovocné stromy a iné medonosné rastliny.

Trvanie projektu: júl 2021 – december 2021

Výška dotácie: 1 900 €

Projekt je finančne podporený Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.