• Náš zákazník – náš pán

Rozvojový projekt: Podpora organizačného zabezpečenia vzdelávania pedagogických zamestnancov v oblasti finančnej gramotnosti a výchovy k podnikaniu na rok 2021

Téma: Ochrana spotrebiteľa

Hlavným cieľom nášho projektu pod názvom „Náš zákazník – náš pán“ je zvýšiť profesijné kompetencie učiteľov nášho gymnázia a učiteľov z regiónu v oblasti ochrany spotrebiteľa. Projekt „Náš zákazník – náš pán“ nadväzuje na projekt Podpora organizačného zabezpečenia vzdelávania pedagogických zamestnancov v oblasti finančnej gramotnosti a výchovy k podnikaniu na rok 2020 s názvom „Financie pod kontrolou alebo dvakrát meraj a raz strihaj“.

Čiastkové ciele budú prostriedkom k rozšíreniu profesijných kompetencií v súlade s Národným štandardom finančnej gramotnosti, budú rozvíjať profesijné kompetencie učiteľov s dopadom na kvalitu výchovno-vzdelávacieho procesu:

• Zabezpečiť prednášky odborníkov z bankovej sféry a vysokej školy pre učiteľov.
          • Vytvoriť učebné materiály pre vyučovanie predmetov Svet financií, Občianska náuka a digitalizáciu uvedených materiálov, týkajúcich sa témy ochrany spotrebiteľa.
          • Vytvoriť edukačný portál a zverejniť učebné materiály (texty, videá, testy, ankety, prezentácie a pod.) na vlastnom edukačnom portáli prostredníctvom odkazu na webovej stránke školy pre pedagogickú a inú verejnosť.
          • Pripraviť a realizovať exkurziu pre učiteľov do Bratislavy s cieľom navštíviť obchody s bezobalovým tovarom a Národnú banku Slovenska, vytvoriť videodokumentáciu exkurzie, zverejniť ju na edukačný portál.
          • Vytvoriť vzdelávaciu výstavu materiálov s problematikou ochrany spotrebiteľa, ktorá bude primárne určená pre učiteľov gymnázia ako učebná pomôcka, následne vypožičaná pre základné a stredné školy v regióne.
          • Zrealizovať projektové dni na škole.
          • Zostaviť publikáciu, ktorá bude prezentovať ciele a výsledky projektu s propagáciou tém, týkajúcich sa ochrany spotrebiteľa formou prezentačných prednášok.

Trvanie projektu: júl 2021 – december 2021

Výška dotácie: 1 900 €

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.