• Názov projektu: Žiacke vedecké sympózium

Ciele projektu:

a) Hlavným zámerom projektu je zapojenie mladých ľudí do bádania, objavovania v oblasti prírodných vied. Prispieť ku kvalitnejšiemu porozumeniu vzťahov medzi vedou, technikou, verejnosťou a prispieť k popularizácii vedy.

b) Cieľom je zorganizovať podujatie pod názvom „Žiacke vedecké sympózium“ v spolupráci s odborníkmi z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, Fakulta prírodných vied v podobe súťažnej prehliadky vedeckých prác žiakov, ktorá má podnecovať deti, žiakov a študentov k tvorivosti. Má rozvíjať ich vedecko-technické poznanie, logické myslenie a zručnosti.

Prínos projektu:

Prínosom aktivít projektu je: aktívne zapájanie žiakov do procesu rozvoja vedy a techniky a plnohodnotný rozvoj aktivít, ktoré podporujú zvýšenie záujmu mladej generácie o štúdium vedecko-technických disciplín a ktoré prispievajú k zatraktívneniu vedeckej a technickej kariéry pre mladých ľudí v súvislosti s ich budúcou profesijnou orientáciou.

Vzhľadom na to, že práce, resp. projekty detí, žiakov a študentov môžu byť prezentované v podobe posterov (plagátov), priestorových modelov, počítačového a multimediálneho spracovania, súťažná prehliadka podporuje komunikatívnosť, rečový prejav a pohotovosť prezentujúcich a zároveň podnecuje k zodpovednosti a sebakritickosti.

Trvanie projektu: máj 2020 - november 2020

Finančná dotácia vo výške:  500 €

„Tento projekt (táto aktivita) sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie ZSE.“