• Kultúra v spoločnosti - beseda

Počas maturitného týždňa mali žiaci druhého ročníka možnosť zúčastniť sa diskusie s pedagógom a režisérom Mgr. Jozefom Krasulom, ArtD.
          S pánom Krasulom sme diskutovali o súčasnej situácii v kultúre a spoločnosti, no nechýbali aj jeho historky so známymi osobnosťami.
          Cieľom diskusie bolo ukázať potrebu zaujímať sa o súčasnosť a odsúdiť akúkoľvek podobu nenávisti v spoločnosti.
          Vďaka otvorenosti diskusie mali študenti možnosť sa k daným témam vyjadriť.
          Ďakujeme hosťovi a všetkým zúčastneným.

Deň učiteľov/ Formal Day

Opäť sme mali v škole Formal day a rozhodli sme sa  ho spojiť s Dňom učiteľov. Aj týmto spôsobom sme chceli prejaviť úctu a poďakovať všetkým pedagogickým zamestnancom, ktorých práca je aj ich poslaním.

Za svoje znalosti, trpezlivosť, obetu a úctu si zaslúžia naše veľké poďakovanie. 💐

Voľby do Školského parlamentu

Dňa 22.3.2024 sa uskutočnili druhé Voľby do Školského parlamentu, v ktorých si študenti zvolili 6 nových členov. Víťazmi tohtoročných volieb sa stali:

Najda Matúšková,  II. A

Simona Štreicherová,  II. A

Simona Urbanová,  III. D

Nina Bočkajová,  IV. OG

Karin Kovačiková,  II. C

Andrej Krupka,  I. A.

Členovia boli predstavení prostredníctvom Instagramu.

📚Burza kníh📚

📘 Ak ste mali doma knihy, ktoré Vám zavadzali a padal na ne prach, mali ste príležitosť vymeniť starú za novú. Sme radi za každú jednu knihu, ktorú ste si vymenili.

❤️Deň Svätého Valentína❤️

V tomto dni sme si pripomenuli váhu lásky a vecí, ktoré za ňu každodenne obetujeme. Počas akcie prebiehala:

💌 Valentínska pošta,

💞 Trhy lásky a

🚦 Valentínsky semafór.

Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu

Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu sme si dňa 26.1.2024 na našej škole pripomenuli spolu s hosťami Radovanom Števulom a Jozefom Mravíkom.

Diskutovali sme o vnímaní holokaustu rôznymi generáciami, ale najmä tou mladou. Zisťovali sme záujem mladých o históriu a predstavili sme im ako lepšie vnímať celú problematiku, pomocou im blízkych vecí, ako sú napríklad filmy, ale aj múzea, ktoré dôstojne a so cťou prezentujú tragédiu holokaustu.

Spolu s debatujúcimi veríme, že pre žiakov bola diskusia obohacujúca a zdvihla povedomie o neospravedlniteľnom vyvražďovaní Židov a tým si uctila ich pamiatku.

Deň bez internetu a mobilu ❌️📱

Medzinárodný dňa bez internetu a Svetový deň bez mobilu sme oslávili spolu. Bez moderných technológií zrazu vznikol čas lepšie sa spoznávať, zažiť zábavu, zahrať si spoločenské hry a porozprávať sa.

Témou dňa bola návšteva. Triedy fungovali vo dvojiciach, trieda hostiteľov a trieda hostí. Hostitelia pre svojich hostí pripravili program, hostia priniesli malé občerstvenie.

Trieda, ktorá pripravila najzaujímavejší program pre svojich hostí, bola odmenená. Naopak trieda, ktorá pravidlo "dňa bez mobilu" porušila, bola diskvalifikovaná.

Sv. Mikuláš

🎅🏼 Ako to už býva tradíciou, aj tento rok k nám na gymnázium zavítal sv. Mikuláš spolu s jeho pomocníkmi!  Poslušným priniesol sladkú odmenu, no pár nezbedníkom sa ušlo aj čierne uhlie. 👹👼🏼

Vianočná zbierka pre OZ Topoľčianske packy

📣Tento rok sme znovu organizovali vianočnú zbierku pre OZ topoľčianske packy.

🐶Zvieratkám študenti pomáhali príspevkom počas týždňa od 11.12. do 15.12. 2023.

Ďakujeme všetkým čo sa zapojili! 🐾

Retro Day

Opäť máme za sebou úspešný ročník obľúbenej akcie - retro day! Ako sa už stalo zvykom, spoločne sme sa zabavili v retro obývačke na najchytľavejšie oldies hity, nahodili sa do outfitu obľúbenej dekády či zaspomínali na staré časy!

Aj tento rok sme ocenili najkreatívnejšie triedy. Víťaznými triedami sa stali:

🥇 1. miesto - II. C

🥈 2. miesto - IV.C

🥉 3. miesto - I.D

Cenu za NAJLEPŠÍ RETRO OUTFIT získava: Linda Detková (I.D)🏅

Všetkým výhercom gratulujeme a ďakujeme za bohatú účasť! Všetky outfity boli jedinečné a plné kreativity.

Tešíme sa na ďalší ročník! ❤️

Voľby do Školského parlamentu

Dňa 2.10.2023 sa uskutočnili voľby do Školského parlamentu, v ktorých si študenti zvolili 4 nových členov.

Víťazmi tohtoročných volieb sa stali:

Kristína Husárova z II.A,

Michal Cabaj z III.D,

Matej Valach z III.D,

Emil Duleba z II.OG.

Členovia boli predstavení prostredníctvom Instagramu.

• Ul. 17. novembra 1180, 955 01 Topoľčany
        Topoľčany
      • Po - Pia 8.00 - 14.00

V čase letných prázdnin sú úradné hodiny pre verejnosť vymedzené od 8.00 do 12.00 hod.
      • Pre kontakt so zamestnancami uveďte na vrátnici meno zamestnanca.
        Súkromné mobilné telefónne čísla neposkytujeme.