• Volám sa Eva Melich a som rodená Žochárka. Na "našom" Gymnáziu som maturovala v roku 2005. Psychológiu som študovala na Trnavskej Univerzite v Trnave. Vo voľnom čase sa venujem aromaterapii, umeleckému písaniu a svojmu manželovi.
          Svoj pracovný čas chcem naplno využiť pre Vás - milí študenti, pedagógovia, rodičia. Ako pomoc a podpora.

V čom spočíva práca školského psychológa?
          Ako školský psychológ vykonávam psychologickú činnosť zameranú na pomoc študentom, rodičom a pedagógom. Mojou úlohou je sprevádzať Vás v problémoch, ktoré sa dotýkajú hlavne školského prostredia, ale aj rodinného či sociálneho / vrstovníckeho prostredia. Psychologická starostlivosť nezahŕňa komplexnú diagnostiku ani dlhodobú terapiu. Pri diagnostike spolupracujeme s CPPPaP Topoľčany.

Kedy sa obrátiť na školského psychológa?

Študent:
          - mám problém v učení, neviem sa sústrediť, nemám motiváciu
          - trápi ma nejaký vzťah / vzťahy so spolužiakmi, pedagógmi, rodičmi, kamošmi
          - chcem sa len o niečom poradiť či porozprávať alebo zdôveriť sa s tým, čo ma ťaží
          - som v náročnej / krízovej situácii
          - pociťujem negatívne emócie, smútok, nepokoj, mám pocit, že sa mi nič nedarí
          - som účastník šikany / kyberšikany (obeť, útočník, svedok, ...)
          - chcem lepšie rozumieť sebe, svojmu okoliu, reakciám, správaniu

Pedagóg
          - potrebujem riešiť výukové či výchovné problémy študentov
          - mám problém s niektorým študentom
          - trápi ma vzťah / vzťahy s kolegom, študentom, rodičom
          - chcem sa len s niekým porozprávať
          - mám pocit, že sa mi nič nedarí, že nevládzem, nemám motiváciu
          - som účastník šikany / kyberšikany (obeť, útočník, svedok, ...)

Rodič
          - chcem sa porozprávať o problémoch s učením u svojho dieťaťa (neprospievanie, učenie sa pod svoje možnosti, dysgrafia, dyslexia, dysortografia a i.).
          - chcem prekonzultovať výchovné problémy, ktoré mám s mojim dieťaťom (hyperaktivita, impulzivita, šikanovanie, pasivita, strach, tréma, úzkosť a i.).
          - chcem hovoriť o vzťahoch, emóciách, náladách môjho dieťaťa
          - chcem informácie o možnosti spolupráce so školským psychológom
          - potrebujem sa len s niekým porozprávať, je toho v súčasnej dobe na mňa priveľa

Vo všetkých prípadoch pre mňa ako psychológa platí - „Všetko, čo povieš / poviete, zostane medzi nami.“ (výnimku sú situácie, ak ti / vám niekto ubližuje, ak máš / máte potrebu sebe či niekomu inému ublížiť)

ČO V ČASE CORONY?
          Mojím plánom je pomôcť Vám, ako to bude možné a realizovateľné. Rovnako plánujem zasielať emaily.
          Nebojte sa, každej "skupine" iba 1x týždenne :) Pre Vás platí, že mňa môžete kontaktovať kedykoľvek.

KONZULTAČNÉ HODINY:
          1. osobne
          2. online - email / chat na stránke Edupage, alebo email na Eva.Melich@gymnaziumtopolcany.sk