• Dôležité informácie o podávaní prihlášok

• Väčšina VŠ má termín podania prihlášky 28. február, pozor však na odbory vyžadujúce talentové skúšky, ktoré môžu mať skorší termín podania prihlášky (bližšie informácie nájdete na webových stránkach konkrétnych VŠ).
          • Predtým, než si žiak podá prihlášku na vysokú školu, je dobré, aby poznal svoje predpoklady na štúdium, možnosti uplatnenia na trhu práce ako aj záujem o daný študijný odbor.
          • Každá VŠ si určuje podmienky prijatia, ktoré sú zverejnené na webových stránkach VŠ alebo vo vybranej dennej tlači.
          • Pri vyberaní študijných odborov na VŠ si hľadajte len akreditované študijné odbory.
          • Žiaci maturitného ročníka podávajú prihlášku najprv na bakalárske štúdium a až potom môžete pokračovať v magisterskom alebo inžinierskom štúdiu.
          • Prihláška musí byť doručená v termíne určenom VŠ alebo fakultou.
          • Prihlášku na štúdium je potrebné odoslať elektronicky, doporučene alebo osobne s požadovanými prílohami.
          • Informácie o možnostiach podania elektronickej prihlášky nájdete na internetových stránkach konkrétnych VŠ.
          • Fakulta po zaevidovaní prihlášky uchádzačovi pošle pokyny k prijímacej skúške, resp. tézy, osnovy...
          • Aj keď vysoké školy uprednostňujú prihlasovanie na štúdium prostredníctvom elektronickej prihlášky, ktorá je obvykle lacnejšia, zväčša musí byť doplnená aj doručením papierovej. Je potrebné postupovať podľa pokynov danej fakulty.
          • Podrobnejšie informácie Vám môžu podať aj študijné oddelenia fakúlt, ktorých telefónne čísla alebo emaily môžete nájsť na internetových stránkach VŠ.
          • Podanie prihlášky si nenechávajte na poslednú chvíľu.
          • Poriadne a dôkladne si prečítajte informácie k prijímaciemu konaniu, ktoré sú zverejnené na internete, alebo sú dostupné aj v tlačenej podobe.
          • Neposielajte ako prílohy k prihláške rôzne vysvedčenia a certifikáty, ale iba prílohy, ktoré sú požadované.
          • Pred poslaním prihlášky si dôkladne preštudujte aj správu Rakingovej a ratingovej agentúry ARRA, ktorá prináša hodnotenie vysokých škôl podľa kvalitywww.arra.sk

Vypĺňanie prihlášok na VŠ

Prihlášky na VŠ si môžete zakúpiť v papiernictve alebo stiahnuť  z  https://prihlaskavs.sk/sk.  Niektoré VŠ vyžadujú len elektronickú prihlášku.

Pred odovzdaním prihlášok si skontrolujte, či sú vyplnené správne, to znamená v súlade  s týmito pokynmi:

• vyplniť tlačeným písmom
          • uviesť presný názov univerzity, VŠ, študijného programu, formu (denná) a metódu štúdia (prezenčná)
          • niektoré VŠ umožňujú na jednej prihláške viac fakúlt/ odborov
          • rok maturitnej skúšky: 20__ (rok, v ktorom vykonáte MS)
          • názov školy: Gymnázium, Ul. 17. novembra 1180, Topoľčany
          • kód strednej školy: 000160440
          • študijný odbor: gymnázium
          • kód študijného odboru: 79 02 J 00
          • stupeň dosiahnutého vzdelania: 5
          • koncoročné známky z 1. - 3. ročníka vypísať v poradí ako na vysvedčení
          • polročné vysvedčenie zo 4. ročníka, resp. oktávy sa vypisuje iba v prípade, ak to fakulta vyžaduje
          • vyčiarknúť políčka, ktoré nevypisujete
          • údaje o maturitnej skúške - prihlásené predmety + úroveň CUJ
          • potvrdenie údajov správnosti - Ing. Mgr. Harwood (p. zástupkyňa)
          • lekárske potvrdenie - len ak to vyžaduje VŠ
          • nezabudnúť priložiť životopis a nalepiť potvrdenie o zaplatení (kópia)
          • potvrdenie o úspechoch na súťažiach, SOČ, olympiádach uvádzajte v extra prílohe (kópie musia byť notársky overené alebo potvrdené školou) - postupujte podľa pokynov VŠ
          • nezabudnúť na podpis a dátum!!!
          • údaje neprepisovať, neškrtať, nepoužívať "bielitko"!

Každá fakulta má vlastné podmienky prijatia, niektoré prospech na strednej škole zohľadňujú viac, iné menej, resp. vôbec, rovnako ako aj výsledky na maturitnej skúške. Preto je potrebné preštudovať si podmienky prijatia na web stránke konkrétnej fakulty.

Vyplnenú prihlášku je potrebné potvrdiť a opečiatkovať (u p. zástupkyne Harwood) až vtedy máte prihlášku úplnú a môžete ju odoslať, pokiaľ to VŠ nevyžaduje inak.

Vzor_prihlasky_na_VS.pdf

Vzor_vyplnenej_prihlasky_na_VS.pdf