Čitateľská, matematická, finančná a prírodovedná gramotnosť na gymnáziu

Názov projektu: Kvalitné vzdelávanie

Druh projektu: dopytovo orientovaný

Trvanie projektu: 02/2020 – 01/2023

Cieľ projektu: Zámerom projektu je inovácia vzdelávania, metód a foriem prostredníctvom integrácie obsahu naprieč predmetmi, zavádzaním projektového vyučovania, zážitkového učenia a nových učebných pomôcok.

Do realizácie bude zapojených 220 žiakov, z toho aspoň 120 úspešne absolvuje aktivitu na zlepšenie zručností a zvýšenie gramotnosti a očakáva sa, že aspoň 60 žiakov zaznamená zlepšenie kompetencií a zručností. Potreby a bariéry rozvoja cieľovej skupiny pedagogických a odborných zamestnancov Gymnázia, Ul.17. novembra 1180, Topoľčany sú adresované v aktivite, ktorá je orientovaná na zriadenie novovytvorených pedagogických klubov pre 25 pedagogických a odborných zamestnancov s cieľom podporiť rozvoj ich kompetencií, zvýšiť ich profesijné kompetencie a zefektívniť ich prácu a tak prispieť ku skvalitneniu vzdelávania a účinnosti mimoškolských aktivít nad rámec výchovného programu školy s dôrazom na rozvíjanie čitateľskej, matematickej, finančnej a prírodovednej gramotnosti žiakov.

Celkové náklady na projekt:  201 861,40   €

Výška poskytnutého nenávratného finančného príspevku:  191 768,33

Riadiaci orgán: Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR

Sprostredkovateľský orgán: Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR

Kód projektu v ITMS+: 312011V519

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

www.ludskezdroje.gov.sk

www.esf.gov.sk