• Pomoc pre štvornohých kamarátov 🐾

• Dňa 22.3.2022 sme odovzdali peniaze a materiálnu pomoc, ktorú sa nám spoločne podarilo vyzbierať ešte počas februára pre OZ Topoľčianske packy🐾. Vyzbierali sme 155€ a 2 veľké plné tašky vecí pre psíkov. Všetky tieto veci sa budú útulku veľmi hodiť. Ďakujeme všetkým, ktorí sa rozhodli prispieť❤️

• Relaxačno - náučná miestnosť

• V našej škole sme zriadili relaxačno-náučnú miestnosť. Je otvorená pre žiakov i učiteľov, ktorí chcú dosiahnuť psychickú pohodu a skvalitniť tak svoj život. Vďaka relaxačným cvičeniam sa tu učíme mnoho praktických techník  ako relaxovať, uvoľniť napätie, zvládať stres, zlepšiť koncentráciu, či ako sa starať o svoje duševné zdravie. Relaxačné cvičenia prebiehajú v malých skupinách alebo individuálne, je preto potrebné dohodnúť si termín vopred u školskej psychologičky osobne, cez EduPage alebo prostredníctvom e-mailu:  natalia.peciarova@gymnaziumtopolcany.sk.

Ak váhate, či sú relaxačné cvičenia pre Vás vhodné, odpovedajte na nasledujúce otázky:

• Máte problém so zaspávaním alebo sa v noci prebudíte a už nedokážete zaspať?
            • Ste často smutní, vyčerpaní a úzkostní?
            • Máte problém sústrediť sa na učenie?
            • Pociťujete napätie alebo stres pred písomkami/ skúšaním?
            • Často sa v mysli zaoberáte negatívnymi myšlienkami alebo tým, čo sa stalo v minulosti, príp. sa obávate toho, čo by sa vám mohlo v budúcnosti prihodiť?
            • Cítite sa v spoločnosti iných ľudí nepríjemne?
            • Máte neuspokojivé vzťahy s okolím?
            • Máte pocit, že vám problémy prerastajú cez hlavu?
            • Nedokážete sa uvoľniť a tešiť zo života?

Ak ste odpovedali aspoň jedenkrát „áno“, potom neváhajte a skúste relaxačné cvičenia u nás v škole.

Plánujeme tiež odborné workshopy na rôzne témy týkajúce sa duševného zdravia, o ktorých Vás budeme vopred informovať. V prípade, že máte záujem o nejakú konkrétnu tému, pokojne mi o nej dajte vedieť.

Teším sa na Vás!

Vaša školská psychologička