• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Tak znie názov kampane, ktorej cieľom je obdarovať na Vianoce seniorov v domovoch dôchodcov. Hlavnou myšlienkou je urobiť radosť osamelým a potešiť ich maličkosťou. Tento rok je však iný ako tie predošlé. Babičky a deduškovia v zariadeniach domovov dôchodcov sú odlúčení od svojich rodín a často nechápu to, ako pandémia obmedzila ich aj náš život. A možno práve obyčajná „krabica od topánok“ naplnená milou drobnosťou im môže vyčariť úsmev na tvári a pomôže im na chvíľu zabudnúť na strasti, ktoré im život priniesol.

Preto sme sa aj my – učitelia a žiaci nášho gymnázia rozhodli zapojiť sa do tohto výnimočného projektu a spríjemniť tak našim dôchodcom najkrajšie sviatky v roku.

Mgr. Katarína Svoradová

• Usmernenie riaditeľky školy

• Vážení rodičia, milí žiaci,

pedagógovia a triedni učitelia sa pri klasifikácii a výchovných opatreniach na konci prvého polroka budú riadiť dokumentmi uvedenými v prílohe správy (Usmernenie MŠVVaŠ SR, Školský poriadok, Pokyny k dištančnému vzdelávaniu).
            Predmet TSV nebude klasifikovaný, ale vyjadrený slovne "absolvoval/-a alebo neabsolvoval/-a. Ostatné predmety budú všetky klasifikované v súlade so ŠkVP.
            Dávame do pozornosti ďalšie prípady, ktoré môžu nastať:
            1. Podľa § 56 ods. 1 školského zákona „Ak nemožno žiaka vyskúšať a hodnotiť v riadnom termíne v prvom polroku, žiak sa za prvý polrok nehodnotí; riaditeľ školy určí na jeho vyskúšanie a hodnotenie náhradný termín,  a to spravidla tak, aby sa hodnotenie mohlo uskutočniť najneskôr do dvoch mesiacov po skončení prvého polroka.“.
            2. Podľa § 56 ods. 4 a ods. 5 písm. b) školského zákona „Opravnú skúšku môže vykonať aj žiak, ktorého prospech na konci prvého polroka je nedostatočný najviac z dvoch povinných vyučovacích predmetov, ktoré sa vyučujú len v prvom polroku. Termín opravných skúšok určí riaditeľ školy tak, aby sa opravné skúšky vykonali najneskôr do klasifikačnej porady za druhý polrok.“.
            3. V súlade so schváleným Školským poriadkom našej školy (bod 10) "Riaditeľ školy môže po prerokovaní na pedagogickej rade rozhodnúť o komisionálnom preskúšaní žiaka v prípade:
            - ak žiak zamešká v jednom polroku viac ako 25% z odučeného počtu hodín daného predmetu,
            - ak žiak nedosiahne dostatočný počet známok z daného predmetu v jednom polroku.
            Riaditeľ určí termín komisionálneho preskúšania žiaka pred klasifikačnou poradou v danom polroku.
            Prosím zákonných zástupcov žiakov a aj žiakov, aby zodpovedne oznamovali triednym učiteľom absencie, svoju neprítomnosť na hodinách zdokladovali.
            V prípade otázok kontaktujte triednych učiteľov, prípadne vedenie školy.
            S pozdravom,

PaedDr. Martina Mazáňová, PhD.

Usmernenie_k_hodnoteniu_a_klasifikacii_prospechu_a_spravania_ziakov_SS.pdf

Pokyny_k_distancnemu_vzdelavaniu.pdf

Skolsky_poriadok.pdf

• Výsledky súťaže Žiacke vedecké sympózium

• Podobne ako minulý rok aj tento, prebiehal na gymnáziu projekt s názvom Žiacke vedecké sympózium. Aj napriek vzniku mimoriadnej situácie sa do projektu zapojili nielen žiaci z gymnázia, ale aj základných škôl. Súťažná prehliadka prebiehala netradičným spôsobom – online a žiaci svoje projekty odprezentovali prostredníctvom videí.

V rámci projektu Žiacke vedecké sympózium sa zúčastnení žiaci umiestnili nasledovne:

1. miesto: Monika Tóthová (III.A, ZŠ Tribečská) – „Svätý Martin“

2. miesto: Alex Feledi (IV.A, ZŠ Tribečská) – „Škola hrou“

3. miesto: Adela Turoňová (VI.A, ZŠ Gogoľova) – „Moje kamarátky včely“

1. miesto: Lena Bezáková (I.C, Gymnázium Topoľčany) – „Pozorovanie prírodných a chemických hnojív na rast papriky ročnej a rajčiaka jedlého“

1. miesto: Emma Košecká, Nikola Ráčeková (III.D, Gymnázium Topoľčany)  – „Oko ako optická sústava“

2. miesto: Adam Bartoš (III.B, Gymnázium Topoľčany) – „Návrh tematického náučného chodníka v pohorí Tribeč, v CHKO Ponitrie a CHVÚ Tribeč“

3. miesto: Filip Gono, Veronika Krátka (III.D, Gymnázium Topoľčany) – „Prenos informácií“

Cena riaditeľky školy: Michaela Šišková, Sarah Kupcová (III.D, Gymnázium Topoľčany) – „Digitalizácia“

Cena poroty: Rebeka Ölvecká, Adriána Macková (III.D, Gymnázium Topoľčany) – „Poruchy oka“

„Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie ZSE“.

Všetkým výhercom srdečne BLAHOŽELÁME!!!