• Biela pastelka – boli sme pri tom

• 23.09.2020 08:56
        • Skúste zavrieť oči, naozaj, zavrite ich... Čo vidíte? Nič, čierňavu, tmu? A presne takto - v tme žijú nevidiaci ľudia. A preto, ako už býva zvykom, aj tento rok sa naša škola zapojila do zbierky Biela pastelka, ktorá zbiera peniaze pre nevidiacich alebo slabozrakých.
        • René-Anasoft litera gymnazistov

• 29.12.2019 13:30
        • Cena René je na Slovensku historicky prvou literárnou cenou, o ktorej rozhodujú študenti vybraných slovenských gymnázií. Do tretieho ročníka projektu sa zapojila aj naša škola.

Cena má priblížiť súčasnú domácu prózu mladšej generácii, učiť študentov chápať a interpretovať literárny text, argumentovať, obhajovať svoje názory a rozvíjať kritické myslenie.

Študenti dostali k dispozícii nominované knihy (tri kusy z každého titulu, ktoré potom zostávajú v školskej knižnici) a príležitosť naživo sa stretnúť s autormi na školách. Potom o knihách diskutovali a vyberali najlepšiu pôvodnú knihu uplynulého roka. Každé gymnázium alebo stredná škola hlasuje za svojho laureáta, pričom žiak má jeden hlas a titul s najväčším počtom hlasov je víťazom prvého kola. V druhom kole jeden študent ako zástupca školy, od nás Natália Václaviaková (III.D), diskutoval s oponentmi z ostatných gymnázií na spoločnom stretnutí, ktoré sa tento rok uskutočnilo 30.11.2019 v Bratislave počas podujatia Autoriáda v Novej Cvernovke a hlasovaním sa určil laureát ceny René – Anasoft litera gymnazistov. Tento rok je ním Václav Kostelanski a jeho dielo Virtuóz.

• Dobrovoľná zbierka pre opustené zvieratká

• 29.12.2019 10:50
        • Vianoce otvárajú srdcia, ľudia majú k sebe bližšie, zaznieva veľa prianí a hrejivých slov, ale nemali by sme zabudnúť ani na tých, ktorí nám svoju lásku vyjadrujú bez slov – svojou oddanosťou, vernosťou, prítulnosťou...  Na nemé tváre, ktoré nepocítili teplo milujúcej rodiny.
          Preto sme aj tento rok zorganizovali dobrovoľnú zbierku pre OZ Topoľčianske packy – Karanténna stanica Topoľčany. Naši žiaci a pedagógovia prispeli materiálne (priniesli deky, krmivo, piškóty...), ale aj finančne. Podarilo sa nám vyzbierať 250€, za čo všetkým úprimne ďakujeme.
          Opäť sme tak ďalší raz ukázali, že osud opustených zvieratiek nám nikomu nie je ľahostajný.

RNDr. Alena Szabová

• Vianočný turnaj tried

• 29.12.2019 10:42
        • Vianočný turnaj tried patrí medzi tradície našej školy. Aj v tomto roku si žiaci jednotlivých ročníkov a tried zmerali sily v mix-volejbale, stolnom tenise a žiaci I. - IV. OG v mix-prehadzovanej. Víťazi boli odmenení  pohárom, diplomom a sladkosťami. Ceny do turnaja zakúpilo ZR pri Gymnáziu v Topoľčanoch. O vydarený priebeh turnaja a dobrú atmosféru sa postarali členovia PK TSV – Mgr. M. Pavlík, Mgr. K. Bakičová, PaedDr. P. Mada,  Mgr I. Rybanský, Mgr. V. Peterka.

• Súťaže z matematiky

• 16.01.2020 18:54
        • Dňa 10.12.2019 sa uskutočnilo v našej škole školské kolo matematickej olympiády – kategória A, ktorého sa zúčastnili úspešní riešitelia domáceho kola. Počas 4 hodín čistého času riešili 3 náročné matematické úlohy. Účastníkmi boli 6 žiaci 3.a 4. ročníka. Úspešní riešitelia boli dvaja :

Ján Kobida - 4.D a Patrik Furák - 3.D

Krajské kolo MO kategórie A bude 14.1.2020 v Nitre.