Aktuality
Voľby do Rady školy 2026
90. výročie založenia gymnázia - video pozvánka
Keď šport spája generácie
17. júna 2026 spojil Športový komunitný deň v Zariadení sociálnych služieb MÔJ DOMOV Topoľčany tri generácie v duchu pohybu, radosti a priateľskej súťaživosti.
Žiaci topoľčianskeho gymnázia si spoločne s klientmi zariadenia a deťmi z materskej školy zmerali sily v rôznych športových disciplínach. Vzájomné povzbudzovanie vytvorilo nezabudnuteľnú atmosféru, prinieslo množstvo úsmevov a nových zážitkov.
Športový komunitný deň ukázal, že šport dokáže spájať ľudí bez ohľadu na vek. Ďakujeme za krásny deň plný energie, spolupráce a dobrej nálady.
Mgr. Ľ. Candráková, Mgr. K.Svoradová
Okresné kolo Fyzikálnej olympiády
Dňa 21.5.2026 sa po postupe z domáceho kola štyria žiaci II.OG zúčastnili okresného kola Fyzikálnej olympiády, kategórie G, kde sa Matúš Lacika a Tobias Ašverus ako tím umiestnili na 1. mieste.
Chlapcom gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom štúdiu.
Mgr. Lucia Lojková
Slávnostná rozlúčka s maturantami
Milí maturanti,
lúčite sa s jednou významnou etapou svojho života a otvárate si dvere do sveta nových príležitostí.
Počas rokov strávených na škole ste preukázali odhodlanie, vytrvalosť i odvahu prekonávať prekážky.
Nech vás nadobudnuté vedomosti a skúsenosti sprevádzajú na každom kroku vašej ďalšej cesty.
Prajeme Vám, aby ste si zachovali svoje sny, verili v seba a nebáli sa robiť veľké rozhodnutia.
Odchádzate ako absolventi, no vždy zostanete súčasťou našej školy – veľa šťastia na vašej ďalšej životnej púti!
SUPERFINÁLE so striebornými medailami
Rýchlosť, súboje a rozhodnutia v sekunde!
Basketbal stredných škôl chlapcov 3x3 priniesol na SUPERFINÁLE poriadnu dávku tempa a napätia.
8. mája 2026 sa v športovom areáli X-BIONIC Sphere v Šamoríne predstavili najlepšie stredoškolské tímy, ktoré bojovali o celoštátny titul.
Krátke akcie, tvrdá obrana, presná streľba a hra, v ktorej mohol každý útok rozhodnúť. Presne taký bol basketbalový deň, ktorého realizátorom bola Slovenská basketbalová asociácia. V silnej konkurencii ôsmych väčšinou basketbalových gigantov naša škola v SUPERFINÁLE obsadila vynikajúce 2. miesto.
Chlapci svojim odhodlaním a bojovnosťou reprezentovali nielen našu školu, ale na basketbalovej mape zviditeľnili aj mesto Topoľčany.
Veľká gratulácia patrí chlapcom v zložení Tomáš Gieci I.D, Jakub Varga I.D, Lukáš Laudon II.D a Adrián Bezák II.D, na ktorých sme právom hrdí.
Mgr. Ľ. Candráková a Mgr. M. Pavlíková
Odborná exkurzia Postupim/ Berlín/ Drážďany 2026
V dňoch 22. 4. - 25. 4. 2026 sme sa zúčastnili školskej exkurzie v Nemecku. Počas týchto dní sme navštívili viacero zaujímavých pamiatok a ochutnali ďalší kúsok kultúry.
Naša školská exkurzia do Nemecka bola jedným z najlepších zážitkov, aké sme doteraz zažili. Navštívili sme mestá Postupim, Berlín a Drážďany a každý deň bol plný nových dojmov, poznatkov a skvelej atmosféry.
Cesta sa začala večerným odchodom a po dlhej noci sme dorazili do Postupimu. Toto mesto nás okamžite očarilo svojou krásou a pokojnou atmosférou. Najväčším zážitkom bola návšteva zámku Sanssouci, ktorý patrí medzi pamiatky zapísané v UNESCO. Prechádzka v jeho záhradách bola nádherná a mali sme pocit, akoby sme sa preniesli do minulosti.
Popoludní sme sa presunuli do Berlína, ktorý nás prekvapil svojou veľkosťou a moderným životom. Navštívili sme známe miesta ako Checkpoint Charlie, kde sme sa dozvedeli viac o rozdelení mesta. Veľký dojem na nás urobila aj Brandenburská brána, ktorá je symbolom jednoty. Prešli sme sa po triede Unter den Linden a videli sme aj Ríšsky snem. Nechýbal ani Berlínsky múr, ktorý nám pripomenul náročnú históriu mesta.
Tretí deň sme pokračovali v spoznávaní Berlína. Na Alexanderplatz sme sa stali divákmi mnohých koncertov pouličných umelcov, navštívili sme múzejný ostrov, Humboldtovu univerzitu, Tiergarten, múzeum Volskswagen, vlajkovú loď značky Nivea a zvedavci si nenechali ujsť návštevu ikonickej televíznej veže, ktorá sa týči do výšky 368 metrov a ponúka panoramatický výhľad na mesto od roku 1969. Mali sme aj osobné voľno, ktoré sme využili na nákupy a oddych v centre mesta a kávičku v Einstein Café.
Posledný deň sme sa presunuli do Drážďan, ktoré nás prekvapili svojou krásou, najmä keď si uvedomíme, že boli kedysi úplne zničené a znovu postavené. Tam sme naštívili kostol Frauenkirche, kde sa nachádza jeden z najkrajších oltárov v Európe. V galérii Gemäldegalerie Alte Meister sme mali možnosť obdivovať históriu v podobe malieb a sôch z viacerých umeleckých slohov a diela Rembrandta, Michelangela či Rafaela sme mali ako na dlani. Atmosféra bola príjemná a historické jadro mesta očarilo každého z nás.
Okrem spoznávania histórie sme si odniesli aj množstvo spoločných zážitkov a spomienok. Tento výlet nám ukázal, že Nemecko ponúka nádherné historické miesta a určite stojí za návštevu.
Veľká vďaka patrí PhDr. Annamarii Mikulovej, Mgr. Kataríne Adamíkovej a Mgr. Lucii Poutníkovej za zorganizovanie úžasného poznávacieho zájazdu a taktiež našej sprievodkyni Mgr. Kataríne Žatkuliakovej a vodičom, ktorí nás bezpečne doviezli domov.
Šimon Hlocký, VI.OG, Michaela Čanigová, IV.A
Návšteva zo Španielska opäť u nás
Vďaka spolupráci s katalánskou školou Institut Montserrat Roig v Terrasse sme už tretíkrát hosťovali jedenásť študentov a dvoch pedagógov z mesta neďaleko Barcelony.
Celý týždeň sa niesol v duchu výnimočnej atmosféry. Nové priateľstvá, nádherné zážitky, cenné skúsenosti, úžasné výlety a nezabudnuteľné chvíle – takto opisovali spoločne strávený čas všetci zúčastnení. Zostrih z návštevy si môžete pozrieť vo videu.
Ďakujeme za návštevu a tešíme sa na ďalšie stretnutie.
Deň Zeme
Deň Zeme
Dňa 21.4.2024 pri príležitosti Dňa Zeme sa s podporou mesta Topoľčany žiaci tried I. A, I. B, I. D a V. OG s vyučujúcimi PaedDr. M. Mazáňovou, PhD., Mgr. A. Gajdošovou, Mgr. M. Hlbočanovou a Mgr. N. Chochulovou zúčastnili upratovania okolia školy.
Mgr. S. Krajčíková
Odborná exkurzia z environmentálnej výchovy
Dňa 17.4.2026 sa 35 žiakov I.OG – IV.OG s vyučujúcimi RNDr. M. Krajčíkom a Mgr. S. Krajčíkovou zúčastnili odbornej exkurzie z ENV. Najskôr navštívili Ekopark Relax v Čiernej vode, kde si prezreli zvernicu a celý areál Ekoparku. Na troch stanovištiach realizovali aktivity, zamerané na pozorovanie a hodnotenie prvkov krajiny, skúmali ekosystémy a vplyvy človeka na prostredie. Na druhej zastávke v Jelke v rámci exkurzie si prezreli vodný kolový mlyn a skanzen poľnohospodárskych strojov, kde formou zážitkového učenia sa utvrdili v postojoch o šetrnom vzťahu človeka k prírode v minulosti. Slnečný a teplý deň prispel k dobrej tvorivej pracovnej atmosfére počas celej exkurzie.
Mgr. Soňa Krajčíková
Spoznaj Bibliu
V marci sa naši žiaci zúčastnili Biblickej olympiády, ktorá tento rok zmenila svoj „imidž“ a volá sa Spoznaj Bibliu. Súťažili v dvoch kategóriách.
Základné školy prezentovali žiaci osemročného gymnázia:
Matej Fiantok. (III.OG), Wanda Brižeková a Bibiana Gerová (IV.OG), ktorí obsadili 5. miesto.
Za stredné školy súťažili žiaci z II.C: Lujza Bzdúšková, Barborka Pecháčová a Mário Vnučko, ktorí sa umiestnili na 3. mieste.
K umiestneniu blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu našej školy.
Mgr. Ing. J. Jankechová
Veľkonočný pozdrav
🗳️ Voľby do školského parlamentu sa blížia!
Chceš sa zapojiť do diania na škole a priniesť nové nápady?
Kandiduj a ukáž, čo by si chcel/a zlepšiť.
Možno práve ty budeš jedným z nových členov školského parlamentu.
Okresné kolo geografickej olympiády v kat. E, F
Dňa 17.3.2026 sa okresného kola Geografickej olympiády v Topoľčanoch zúčastnili 2 žiaci v kat. E a 2 žiaci v kat. F. Všetci boli úspešnými riešiteľmi z celkového počtu zúčastnených žiakov, v E kategórii 22 a v F kategórii 34.
V E kategórii žiak Filip Lukačovič zo IV.OG bol na 4. mieste a Matej Fiantok z III.OG na 7. mieste.
V F kategórii z 1. miesta postupuje do krajského kola Matúš Lacika z II.OG. Michal Krško z II. OG sa umiestnil na 4. mieste. Všetkým súťažiacim blahoželáme.
RNDr. Milan Krajčík
Krajské kolo geografickej olympiády v kat. A, Z
KK GO na Gymnáziu J. Kráľa v Zlatých Moravciach sa v kat. A zúčastnili 4 žiaci, všetci boli úspešní riešitelia spomedzi 10 účastníkov. Najlepšie umiestnenie na 4. mieste dosiahla žiačka Bianka Križmová z II.B triedy. V kategórii Z spolu súťažilo 56 žiakov Nitrianskeho samosprávneho kraja. Z našich 10 žiakov boli 6 úspešní riešitelia. Najlepší výsledok na 5. mieste mal Matúš Burian z III.A triedy. Blahoželáme.
Mgr. Soňa Krajčíková
Krajské kolo – basketbal chlapcov SŠ
Dňa 19.03.2026 sa v Leviciach uskutočnilo krajské kolo súťaže basketbal chlapcov SŠ.
Za účasti 6 stredných škôl z Nitrianskeho kraja chlapci našej školy obsadili pekné 3. miesto.
Školu reprezentovali: A. Bezák (II.D), D. Dobiaš (I.D), D. Domanický (I.A), T. Gieci (I.D), M. Hušek (III.B),L. Laudon (II.D), K. Podmaník (III.B), M. Škvarenina (I.D), J. Varga (I.D), F. Wallenfels (V.OG).
Blahoželáme k úspechu.
Vedúci družstva Mgr. M. Pavlíková a PaedDr. P. Mada
Nitriansky Linefollower 2026
Dňa 4.3.2026 sa naši žiaci zúčastnili robotickej súťaže Nitriansky Linefollower 2026 na Gymnáziu Golianova v Nitre.
Súťažilo sa v zručnosti v stavbe a programovaní robotov. Cieľom bolo vytvorenie robotického autíčka schopného prejsť dráhou tvorenou čiarou s rôznymi nástrahami.
Naše dve tímové družstvá sa tešili z 2. a 3. miesta spomedzi celkových 8 tímov, v kategórii - STREDNÉ ŠKOLY
Bol to deň plný nadšenia, technických výziev a radosti z úspechu!Tadeáš Bujna, III.D
Video: @tadeasbujna"
Okresné kolo Chemickej olympiády
Marek Višenka, žiak IV.OG, úspešne zvládol náročné úlohy okresného kola chemickej olympiády v kategórii D. Súťaž sa konala 12.3.2026 na ZŠ Sv. Don Bosca, Ul. Ľ. Fullu v Topoľčanoch a Marek získal vynikajúce 2. miesto. Postupuje do krajského kola, ktoré ho čaká v apríli. Srdečne blahoželáme a držíme palce!
Mgr. Katarína Dřízhalová
Február ŠPORTU prial....
V mesiaci február sa naši žiaci zapojili do viacerých okresných, ale aj krajských súťaží.
11.02.2026 a 24.02.2026 sa pod vedením PaedDr. P. Madu chlapci M. Burian (III.A), M. Deviatka (II.B), M. Grach (II.B) a dievčatá C.CH. Korf (VII.OG), A. Pálešová (I.D), L. Prochászková (I.D) zúčastnili krajského kola v stolnom tenise žiakov a žiačok SŠ v Nitre. Za účasti 7 družstiev oba tímy obsadili pekné 2. miesto.
25.02.2026 a 26.02.2026 sa chlapci a dievčatá zúčastnili okresného kola vo volejbale žiakov a žiačok SŠ na Obchodnej akadémii v Topoľčanoch.
Chlapci v zložení A. Bažík (III.D), J. Fidler (IV.D), V. Chrenko (IV.A), O.J. Hanák (IV.C), N. Janovics (III.B), S. Juránek (III.B), A. Kollár (III.B), M. Lacko (III.C), M. Tarina (III.C), M. Pomahač (IV.A), M. Zaťko (IV.B) obsadili v konkurencii 6 družstiev 2. miesto.
Dievčatá v zložení G. Gerši (III.A), L. Gogová (II.A), A. Jandová (IV.B), P. Kopecká (II.B), T. L. Martošová (IV.D), L. Mihoková (II.B), E. Šalíková (V.OG), D. Štepová (IV.B), V. Štepová (IV.B), D. Javorová (II.B) obsadili v konkurencii 6 družstiev 1. miesto a postúpili do krajského kola.
Oba tímy viedla Mgr. M. Pavlíková
27.02.2026 sa chlapci našej školy zúčastnili okresného kola v basketbale žiakov SŠ (3x3) pod vedením Mgr. M. Pavlíkovej v zložení D. Dobiaš (I.D), T. Gieci (I.D), L. Laudon (II.D), M. Škvarenina (I.D), F. Wallenfels (V.OG) a M. Hušek (III.B). Za účasti 7 družstiev obsadili 1. miesto a postúpili do krajského kola.
Všetkým športovcom k úspechu blahoželáme.
Mgr. M. Pavlíková, PK TSV