• Majstrovstvá Slovenska bridžových krúžkov

• 07.11.2019 17:27
      • Dňa 18.10.2019 sa opäť po niekoľkých rokoch konal v Topoľčanoch celoslovenský turnaj v športovom bridži pre mládež pod názvom ŠKOLSKÉ MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKA BRIDŽOVÝCH KRÚŽKOV, ktorého spoluorganizátorom sa stal aj bridžový krúžok pôsobiaci na našej škole pod vedením Mgr. I. Trepáča.

Turnaja sa zúčastnili hráči z Bratislavy, Trnavy, Topoľčian a Košíc (ZŠ Tilgnerova Bratislava, Gymnázium Angely Merci Trnava, Gymnázium Topoľčany, Gymnázium Alejová 1, Košice).

• Účastníkov privítal Mgr. I. Trepáč. Po príhovore p. riaditeľky nášho gymnázia PaedDr. M. Mazáňovej PhD. sa ujal funkcie mladý rozhodca z Košíc, Tomáš Pavlík, ktorý priniesol najnovšie vybavenie pre riadenie bridžových turnajov.

Hralo sa pri 7 stoloch, najviac bolo súťažiacich z Topoľčian. Keďže turnaj sa hral s moderným vybavením (výsledky sa nahlasovali bezdrôtovo pomocou škatuliek bridgematov, licitovalo sa bidding-boxami, karty mali čiarový kód, namiešané boli počítačom a miešačkou, k dispozícii boli zápisy rozdaní pre dodatočnú analýzu), všetci súťažiaci získali množstvo nových skúseností a predstáv o tom, ako prebiehajú bridžové turnaje na medzinárodných súťažiach.

Zorganizovať turnaj sa podarilo aj vďaka využitiu dotácie pre mládež od SBZ pre Bridžový klub Topoľčany, ktorý bol hlavným garantom tohto podujatia.

Turnaj, ktorý sa uskutočnil v príjemnom prostredí Retro café & pub v priateľskej atmosfére, umožnil súťažiacim spoznať úroveň hráčov z iných bridžových krúžkov z celého Slovenska a zároveň zlepšiť si svoje hráčske schopnosti, poprípade ďalej na nich popracovať.

Poradie víťazov po 13. kolách:

1. miesto Benjamín Chrvala - Daniel Sagan GAM Trnava 71,47%
        2. miesto Šimon Kentoš - Peter Borták Gymnázium Alejová 1, Košice 69,55%
        3. miesto Ján Kobida - Monika Novotná Gymnázium Topoľčany (IV.D - IV.B) 62,82%

Darilo sa aj páru Tamara Herdová – Matúš Vičan zo IV.B, ktorý obsadil 5. miesto, Šimon Krošlák – Martin Chotár (VIII.OG – IV.B) 6. miesto a za najlepší žiacky pár boli vyhlásené Sofia Jankovská – Timea Jankovská (V.OG – III.OG) na 7. mieste zo 14 párov.

Celkové poradie súťažiacich je uvedené na stránkach SBZ a KBK.

Mgr. Igor Trepáč