• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

• 21.12.2020 16:47
        • Vianoce sú sviatkom, na ktorý čakáme všetci s veľkou nedočkavosťou. Nesú sa v znamení pokoja, lásky, porozumenia a ľudského tepla. Kúzelná atmosféra Vianoc nás všetkých vracia do detstva. Rozžiarené detské očká pod vianočným stromčekom naplno nasávajú atmosféru rodinnej pohody. Patrí k tomu aj mnoho sviatočných symbolov. Adventný veniec, vianočný kapor, stromček, príjemné chute a vône a samozrejme darčeky. Darčeky, ktoré potešia pri srdci.

• Upracme Topoľčany

• 28.09.2020 10:11
        • Dňa 25.9.2020 sa žiaci I.A, I.B, II.A, II.B s vyučujúcimi Mgr. I. Rybanským, Mgr. M. Pavlíkom, PaedDr. P. Madom a Mgr. K. Bakičovou zúčastnili akcie, usporiadanej pod záštitou MsÚ v Topoľčanoch v rámci Svetového čistiaceho dňa pod názvom „Upracme Topoľčany“. Organizačne akciu zabezpečila v spolupráci s MsÚ v Topoľčanoch Mgr. S. Krajčíková. Žiaci čistili okolie Gymnázia v Topoľčanoch, okolie železničnej stanice a lokalitu Bernolákovej ulice.

Mgr. S. Krajčíková

• Biela pastelka – boli sme pri tom

• 23.09.2020 08:56
        • Skúste zavrieť oči, naozaj, zavrite ich... Čo vidíte? Nič, čierňavu, tmu? A presne takto - v tme žijú nevidiaci ľudia. A preto, ako už býva zvykom, aj tento rok sa naša škola zapojila do zbierky Biela pastelka, ktorá zbiera peniaze pre nevidiacich alebo slabozrakých.
        • René-Anasoft litera gymnazistov

• 29.12.2019 13:30
        • Cena René je na Slovensku historicky prvou literárnou cenou, o ktorej rozhodujú študenti vybraných slovenských gymnázií. Do tretieho ročníka projektu sa zapojila aj naša škola.

Cena má priblížiť súčasnú domácu prózu mladšej generácii, učiť študentov chápať a interpretovať literárny text, argumentovať, obhajovať svoje názory a rozvíjať kritické myslenie.

Študenti dostali k dispozícii nominované knihy (tri kusy z každého titulu, ktoré potom zostávajú v školskej knižnici) a príležitosť naživo sa stretnúť s autormi na školách. Potom o knihách diskutovali a vyberali najlepšiu pôvodnú knihu uplynulého roka. Každé gymnázium alebo stredná škola hlasuje za svojho laureáta, pričom žiak má jeden hlas a titul s najväčším počtom hlasov je víťazom prvého kola. V druhom kole jeden študent ako zástupca školy, od nás Natália Václaviaková (III.D), diskutoval s oponentmi z ostatných gymnázií na spoločnom stretnutí, ktoré sa tento rok uskutočnilo 30.11.2019 v Bratislave počas podujatia Autoriáda v Novej Cvernovke a hlasovaním sa určil laureát ceny René – Anasoft litera gymnazistov. Tento rok je ním Václav Kostelanski a jeho dielo Virtuóz.

• Dobrovoľná zbierka pre opustené zvieratká

• 29.12.2019 10:50
        • Vianoce otvárajú srdcia, ľudia majú k sebe bližšie, zaznieva veľa prianí a hrejivých slov, ale nemali by sme zabudnúť ani na tých, ktorí nám svoju lásku vyjadrujú bez slov – svojou oddanosťou, vernosťou, prítulnosťou...  Na nemé tváre, ktoré nepocítili teplo milujúcej rodiny.
          Preto sme aj tento rok zorganizovali dobrovoľnú zbierku pre OZ Topoľčianske packy – Karanténna stanica Topoľčany. Naši žiaci a pedagógovia prispeli materiálne (priniesli deky, krmivo, piškóty...), ale aj finančne. Podarilo sa nám vyzbierať 250€, za čo všetkým úprimne ďakujeme.
          Opäť sme tak ďalší raz ukázali, že osud opustených zvieratiek nám nikomu nie je ľahostajný.

RNDr. Alena Szabová