•

V rámci projektu Inšpirovaní Európou, vďaka finančnej podpore Európskej únie a programu Erasmus+, vycestovalo osem pedagógov nášho gymnázia na kurzy do zahraničia. Ich cieľom bolo získať nové vedomosti a zručnosti v oblasti environmentálnej výchovy, digitalizácie, nových technológií, moderných vyučovacích metód, ako i výmena skúseností a dobrej praxe.

Podrobnejšie informácie o kurzoch, ktoré sme absolvovali v Španielsku, Taliansku, Fínsku a Českej republike:

• Environmental Education: Learning and Acting for a Better Future (Environmentálna výchova: Učenie a konanie pre lepšiu budúcnosť), júl 2022, Tenerife  (pdf)
          • Social and Emotional Learning for Successful Schools (Sociálne a emocionálne učenie pre úspešné školy), august 2022, Barcelona (pdf)
          • There is an app for that! Exploring the best apps for teaching and student learning (Najlepšie aplikácie vo vyučovaní a učení), august 2022, Barcelona (pdf)
          • Environmental education in Finland: the Eco-Social Approach (Environmentálna výchova vo Fínsku: Eko-sociálny prístup), september 2022, Helsinki  (pdf)
          • Outdoor Education (Vyučovanie vonku), september 2022, Soverato
          • Eco-school (Ekologická škola), september 2022, Soverato
          • Coaching and Mentoring (Koučing a mentoring), september 2022, Soverato  (mp4
          • Game-Based Learning and Gamification in the Classroom (Učenie hrou), október 2022, Praha (pdf)

Diseminácia získaných vedomostí a zručností

Absolvovanie kurzu v zahraničí je pre každého učiteľa nezabudnuteľným zážitkom a inšpiráciou. Široká škála kurzov na rôznych miestach Európy ponúka príležitosť pre každého, kto si chce rozšíriť profesijné kompetencie. Cieľom mobilít našich pedagógov bolo načerpať novú iskru do každodennej praxe a podeliť sa o získané poznatky so svojimi kolegami i žiakmi, a tak vniesť inšpiráciu z iných európskych krajín aj do nášho gymnázia.

Prvá etapa projektu je už za nami, no čakajú nás ďalšie cesty a výzvy. Tentokrát vycestujú žiaci spolu s učiteľmi na návštevy zahraničných škôl. Dostanú tak príležitosť spoznať učiteľský a študentský život za hranicami našej krajiny. Precvičia si jazykové zručnosti, získajú nové kompetencie, skúsenosti, nadviažu priateľstvá a v neposlednom rade prežijú nezabudnuteľné chvíle, ktoré si uchovajú na celý život.